Serdecznie zapraszamy do składania wniosków na dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych w 2021 roku.
Nabór trwa do 30 listopada 2020 r.
Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie ze środków Funduszu.
Kto może złożyć wniosek
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jeżeli:
- prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed dniem złożenia wniosku;
- udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu;
- udokumentują zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepełnosprawnych warunków technicznych i lokalowych do realizacji zadania.
WAŻNE!
Dofinansowanie ze środków PFRON nie przysługuje, jeżeli podmiot ubiegający się o dofinansowanie ma zaległości wobec Funduszu lub podmiot ten był, w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku, stroną umowy o dofinansowanie ze środków Funduszu, rozwiązanej z przyczyn leżących po stronie tego podmiotu.
Dokumenty jakie muszą złożyć wnioskodawcy
- Dofinansowanie zadania następuje na pisemny wniosek złożony do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie właściwego dla miejsca zamieszkania osób niepełnosprawnych objętych wnioskiem o dofinansowanie lub poprzez platformę internetową SOW https://sow.pfron.org.pl/ (W tym przypadku należy posiadać Profil Zaufany lub podpis elektroniczny.
- Oświadczenie o nieposiadaniu wymagalnych zobowiązań wobec PFRON, ZUS i US (załącznik nr 1).
- Informacja o korzystaniu ze środków PFRON (załącznik nr 2).
- Pełnomocnictwo w przypadku, gdy wniosek jest podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wnioskodawcy (załącznik nr 3).
- Oświadczenie o posiadaniu środków własnych na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków PFRON (załącznik nr 4).
- Kosztorys wydatków związanych z realizacją zadania (załącznik nr 5).
- Dokumenty świadczące o prowadzeniu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych lub o działalności związanej z rehabilitacją osób niepełnosprawnych (np. aktualny odpis z KRS, akt powołania, uchwałę, statut, regulamin i inne) oryginały luk kopie poświadczone za zgodność z oryginałem oraz informację o prowadzonej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych (załącznik nr 6).
- Oświadczenie dot. podatku VAT (załącznik nr 7)
- Program merytoryczny imprezy.
- W przypadku, gdy podmiot jest:
- podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2168, 2290, 2486, z 2018 r. poz. 107, 398.) – do wniosku dołącza się:
- zaświadczenia o pomocy de minimis otrzymanej w okresie obejmującym bieżący rok kalendarzowy oraz dwa poprzedzające go lata kalendarzowe albo oświadczenie o nieskorzystaniu z pomocy de minimis w tym okresie,
- informacje o każdej pomocy innej niż de minimis, jaką otrzymał w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą oraz na dany projekt inwestycyjny, z którym jest związana pomoc de minimis,
- pracodawcą prowadzącym zakład pracy chronionej – do wniosku dołącza się:
- potwierdzoną kopię decyzji w sprawie przyznania statusu zakładu pracy chronionej,
- informację o wysokości oraz sposobie wykorzystania środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych za okres trzech miesięcy przed dniem złożenia wniosku,
- informacje o każdej pomocy innej niż de minimis, jaką otrzymał w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą oraz na dany projekt inwestycyjny, z którym jest związana pomoc de minimis.
- podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2168, 2290, 2486, z 2018 r. poz. 107, 398.) – do wniosku dołącza się:
- Program merytoryczny imprezy.
Dofinansowanie
- Wysokość dofinansowania organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych wynosi do 60% kosztów przedsięwzięcia.
- Podstawę dofinansowania stanowi umowa zawarta przez starostę (upoważnioną osobę) z wnioskodawcą reprezentowanym przez osobę /osoby upoważnione do reprezentacji i zaciągania zobowiązań finansowych.
Osoba do kontaktu w sprawie: Anita Łubkowska – Klejna, tel. 95 765 25 78 lub 601742 578
Wniosek z załącznikami do pobrania na stronie: Sport, kultura rekreacja i turystyka