Święto Rodziny 2018

Każdego roku dla wszystkich rodzin zastępczych i ich wychowanków organizujemy jest „Święto Rodziny”. W tym roku odbyło się 30 maja w Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. „Święto Rodziny” jest formą podziękowania rodzinom zastępczym za ich trud i poświęcenie w pełnieniu tej funkcji, a także okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem, radością, a także trudnościami i troskami, które przeżywają na co dzień. Święto jest imprezą otwartą dla wszystkich mieszkańców powiatu choszczeńskiego a w szczególności dla rodzin zastępczych i ich wychowanków ale też promocją rodzin zastępczych i poszukiwań kandydatów. Impreza odbyła się na Plaży Miejskiej w Choszcznie.

Pani Aneta Kołuda Wicestarosta Choszczeński z Panem Krzysztofem Zielińskim Sekretarzem Powiatu dla wszystkich dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Pani Maria Jędrzejczyk Dyrektor PCPR z Wicestarostą Choszczeńskim i Sekretarzem Powiatu wręczyli nagrody „PCPR-owskiego Anioła Dobroci” dla dwóch wyróżnionych rodzin zastępczych, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi.

Święto Rodziny – to przede wszystkim świetna zabawa, gry integracyjne oraz konkursy dla dzieci. Największą radość sprawiły dmuchane zamki, z których dzieci mogły korzystać do woli, do czasu zakończenia imprezy. Dla wszystkich uczestników był poczęstunek. Grillowane kiełbaski, karkówka i kurczak. Największym powodzeniem cieszyły się hamburgery, które były przygotowywane ze świeżych warzyw. Dla dzieci były również pyszne słodkości, tj. drożdżówki, wata cukrowa, popcorn, cukierki i wafelki. Na koniec imprezy wszystkie dzieci brały udział w loterii, w której każdy los był nagrodą za uczestnictwo w zabawach. Do zobaczenia za rok.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dziękuje za każdy uśmiech, który zagościł na twarzach dzieci oraz składa ukłony wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia oprawy „Święta Rodziny”. Dziękujemy:

 1. Starostwu Powiatowemu
 2. Powiatowemu Zarządowi Dróg
 3. Centrum Rekreacyjno – Sportowemu w Choszcznie
 4. Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie
 5. Firmie Handlowo – Usługowej Panu Leszkowi Jóśko
 6. Centrum Zaopatrzenia Arkady Panu Arkadiuszowi Przystawko
 7. Firmie Handlowej Panu Piotrowi Skrzypek
 8. Miedzio – Plast Pani Halinie Koniuszy
 9. Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Ozimek”
 10. E – Cho Telewizji Internet
 11. Piekarni Cukierni Maxan
 12. Piekarni Cukierni Bakers
 13. FUKS-owi – Art. Szkolne, Biurowe, Okolicznościowe
 14. Usługom Przewozowym Pani Krystynie Birecie